Plantforce – Greens (200g)

PLANTFORCE ORGANIC GREENS

ZIELONE SUPERFOODS BIO

100% CERTYFIKACJA EKOLOGICZNA

Unikalna kompozycja 8 ekologicznych zielonych superfoods w proszku. Znakomita jako dodatek do zielonych smoothies i zdrowych koktajli. W składzie kompozycji:

Trawa pszeniczna z upraw ekologicznych

Odznacza się wysoką zawartości żelaza, witaminy C i folianów. Zawiera wszystkie niezbędne minerały. Pomaga spowalniać procesy starzenia.

Trawa jęczmienna z upraw ekologicznych

Bogate źródło witaminy C i beta-karotenu. Młody jęczmień to również źródło aminokwasów i błonnika pokarmowego. Wysoka zawartość błonnika sprawia, że młody jęczmień ceniony jest również za właściwości odchudzające.

Chlorella z upraw ekologicznych

Uważa się, że posiada zdolność wiązania toksyn, metali ciężkich i usuwania ich z organizmu. Posiada niezastąpione korzyści dla skóry i zdrowia systemu trawiennego.

Spirulina z upraw ekologicznych

Naturalne źródło chlorofilu, białka, żelaza i wapnia. Ponad 65% zawartości spiruliny to białko. Wspiera zdrowie i naszą energię oraz siłę systemu immunologicznego.

Lucerna siewna z upraw ekologicznych

Przez wiele pokoleń była stosowana w medycynie ludowej, chińskiej czy ajurwedyjskiej jako ratunek na wiele schorzeń. 17-20% jej składu to łatwo przyswajalne białko.

Pokrzywa zwyczajna z upraw ekologicznych

Bogata w witaminy A, K, B2, C a także zwiera minerały (m.in. magnez, wapń, siarkę, żelazo) oraz kwasy organiczne, garbniki, fitosterole i wiele innych substancji. Dzięki temu pokrzywa ma właściwości lecznicze i jest traktowana jak panaceum na wiele dolegliwości.

Jarmuż z upraw ekologicznych

Liście jarmużu są skarbnicą białka, błonnika, witamin (przede wszystkim C i K), a także soli mineralnych – zwłaszcza wapnia i potasu oraz sulforafanu (silnego przeciwutleniacza o działaniu antynowotworowym).

Mięta pieprzowa z upraw ekologicznych

W medycynie ludowej liście mięty pieprzowej były stosowane w bólach żołądka, zaburzeniach trawienia, jak nudności, niestrawność, a także w kolkach jelitowych.

ZIELONE SUPERFOODS BIO – PLANTFORCE ORGANIC GREENS

na 100 g

Wartość odżywcza

314 kcal/1314 kJ

Tłuszcze

3,8g

w tym tłuszcze nasycone

1,4g

Węglowodany

22g

w tym cukry

5,3g

Błonnik

28g

Białko

34g

Sód

0,41g

Składniki: Trawa pszeniczna z upraw ekologicznych (Triticum aestivum), Trawa jęczmienna z upraw ekologicznych (Hordeum vulgare), Chlorella z upraw ekologicznych (Chlorella vulgaris), Spirulina z upraw ekologicznych (Arthrospira platensis), Lucerna siewna / Alfalfa z upraw ekologicznych (Medicago sativa), Pokrzywa zwyczajna z upraw ekologicznych (Urtica dioica herba), Jarmuż z upraw ekologicznych (Brassica oleracea var. sabellica herba), Mięta pieprzowa z upraw ekologicznych (Mentha x piperita folia).

Sugerowane użycie: Wymieszać 3 g (1 łyżeczka) 1-2 razy dziennie z wodą lub sokiem owocowym.

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, z dala od promieni słonecznych i ciepła.